DUYURULAR / BLOG
9 basit adım ile yatak odanızı yenileyin
Başarılı bir tecdit projesi için kilit nokta; yeni ve modern bezemeli ögeleri zahmetsiz D.I.Y. yöntemleri ile sizin yaptığınız defa emeği dide nuru ürünlerle yanında kullanmaktır.

1. göz kamaştırıcı fikirler
Yatak odanızda hatırlı bir değiş tokuş yaratacak en şayan fiyatlı fikirlerden biri, eş desenli alet lambaları kullanmaktır.
 
Hâlihazırda başuçlarınızda duran maşa lambası formundaki geceleyin aydınlatmalarınızın başlıklarını değiştirin.
 
Evde kâin nostaljik kumaşlardan (tercihen dantelli olanlarından seçin) rahatlıkla yeni lamba kılıfları üretebilirsiniz.
 
Bir özge göz kamaştırıcı rey ise müsait fiyatlı objeleri gür tekrarlı bir biçimde kullanmaktır, örneğin bir duvarı fotoğraf çerçeveleri ile donatmak gibi.
2. feyiz donör nevresimler
Eski nevresim ve çarşafları yenileri ile değişmek basitmiş kabil sâdır bir görüş olsa da akak odanızda üstelik edilir bir değiş yaratacaktır. har yaz aylarında belirgin tonlarda nevresim takımları seçmeye özenme göstermelisiniz.
 
Yatağın ayakucuna engelsiz solgun tonlarda hafif bir yazlık sütre yayarak odaya yazın neşesini getirebilirsiniz. limon tonları odalarda ova anımsatan bir hava yuvarı yaratmaktadır.
3. Yastık düzeni
Yatak odanızda bezemeli gayeli kullanılsalar da çılgın derecede şunca yastık bulunması ezici bir ağırlık yaratır. En şerif ve ferahlatıcı olanı 2 uyku yastığı ile bir enikonu boyun yastığının yatakta önem almasıdır.
 
Yastık üreticileri özellikle sentetik yastıkların eskidiklerini ve kalitelerini yitirdiklerini, dolayısı ile her 2 senede bir değiştirilmeleri gerektiğini söylemektedir. Yaz mevsimini, apiko her yerde iskonto varken, yeni yastık elde etmek için bir punt olarak görebilirsiniz.
4. İkiye bölünmüş halılar
Yatak odanızda henüz bütüncül bir manzara istiyorsanız yatağınızın dü tarafında da minik bir halı yahut kilim bulunmalıdır.
 
İster majör bir halı alıp yatağın altından geçirin ve her iki yanda da 30 – 60 cm arası bu halının ucu görünsün; isterseniz sempatik renk ve desenlerdeki silecek ve kilimlerden ayrı ayrı alıp iki tarafa da serin. Bu şekilde odanız henüz sıcak ve kırcı bir atmosfere sahip olacaktır.
5. mirat ayna
Dekoratif bir mirat ufak tefek bir odaya derinlik katmanın yanı dizi odanın atmosferine füsunkâr bir parıltı ve saf da getirecektir.
 
Büyük bir gestalt aynası alarak ışığı odaya yansıtacak bir köşeye koyabilir yahut engel aynası yeğleme edecekseniz çevresi konuşma eseri kabil balkı prestijli modellerden birini seçebilirsiniz.
 
Son dönemin modası, esasta modası on paralık geçmeyen bir klasik olan Venedik tarzı aynalardan yeğleme edebilirsiniz. Işıltısıyla akak odanıza variyet katacaktır.
 
6. Sanatsal çalışmalar
Sürekli yatağınızın hakkında duvarında duran tıpkısı resme bakmaktan sıkıldınız mı? O dakika kendi fotoğraflarınızdan tatlıca bir kolaj yaparak kendi konuşma eserinizi yaratabilirsiniz!
 
En sevdiğiniz dinlence fotoğraflarınızı siyah beyaz zehir olarak büyüklü küçüklü ebatlarda bastırın ve çerçeveleterek duvarınızı süsleyin. Bunu yaparken fotoğrafların büyüklü küçüklü manidar bir kamu yaratması için oranları ve bağlantıları elleme hesaplamayı unutmayın!
7. Harikalar duvarı
Odanızda en cezrî değişikliği on paralık elbette ki badana değişikliğine derece derece elde edebilirsiniz. caba badana ile odanın çehresini değiştirmek, nispeten elverişli fiyatlı bir yöntemdir.
 
Odanızın duvarları için bulutsuz ve sessiz bir nitelik seçtikten sonra yatağınızın başucunun geldiği duvarı farklı bir tonda boyayabilir veya tümüyle o duvarı cidar kâğıdı ile kaplatabilirsiniz. böylece yatağınızın dev bir başucu varmış üzere bir illüzyon oyunu yaratmış olacaksınız.
8. kaynak kamera kulplar
Yatak odanızdaki müzelik dolapların kulplarını basar kamera yeni ve yaratıcı okus pokus kulpları ile değiştirirseniz bir anda dolabınız da yeni üzere gözükmeye başlayacaktır.
 
Bu reva fiyatlı ve kolayca geçerli fikirle en önceki mobilyalar da yeni bir pamuk kazanmaktadır.
 
Beyaz mobilyalara yağız kulplar yahut odanızın dekorasyonuna için billur görünümlü transparan olanları yeğleme edebilirsiniz. hayli pıtrak olacaklardır.
9. Raflar
Yatak odanıza bir zaman cidar rafı bindirmek berenarı kılgın bir dekorasyon fikridir.