BAHÇE & PEYJAZ BAKIM HİZMETLERİ

Peyzaj; kültürel ve sosyo-ekonomik çevreye ilişkin verilerin analizlerine ve değerlendirmelerine dayalı planlama çalışmaları, görsel kalitesi yüksek yaşam çevresi yaratmaya amaçlayan yapısal ve bitkisel bir tasarım çalışmasıdır.

 

SIRDAŞ ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK olarak müşterilerimizin arz ve taleplerine göre uzman kadromuz ile villaların, iş yerlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının gerek görsel, gerekse sağlıklı bir yaşam için peyzaj çalışmaları yapılmakta; planlama sonrasında, bakım, denetim ve kontrolünü yapmak üzere tüm özlük hakları firmamıza, yönetme ve yönlendirmesi müşteriye ait olmak üzere bahçıvan temin etmekteyiz.

 

VİLLA BAHÇE PROJELERİ

Estetik bahçeler kendi kendilerine oluşmazlar, hepsi tasarım ürünüdür.İyi tasarlanmış bir peyzaj projesi, bahçenin planlı bir şekilde gelişmesini sağladığı gibi, ileri ki zamanlarda bahçede çıkabilecek problemleri de önler.

 

 PROJELENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ

 

  • Öncelikle bahçe ziyareti yapılır,
  • Bahçenin ölçüleri alınır, mevcut ögeler vaziyet planına işlenir,
  • Alandaki toprağın bitkisel verimlilik yapısı incelenir,
  • Alanın daimi rüzgar yönü ve iklimsel özellikleri tespit edilir,
  • Alana yerleştirilecek bitkilerin; fon oluşturma, perdeleme, sesi- tozu- rüzgarı kesme,  alandaki herhangi bir mekanı vurgulaması ya da çarpıcı bir görsel etki yaratması gibi  fonksiyonel özellikleri göz önünde tutulur ve bitkilendirme tespitleri yapılır,
  • Kullanım talepleriniz doğrultusunda istekleriniz göz önüne alınarak; yürüyüş yolları, bağlı havuzlar, çocuk oyun alanları, aydınlatma, drenaj ve otomatik sulama uygulamalarına  yönelik detaylarda da fikir birliğine varılır.

 

PEYZAJ UYGULAMA

 

Bitkisel Bahçe Düzenleme Nasıl Olmalı?  

Peyzaj tasarımı yapılacak alanlarda, güzel görünen bir bahçe düzenlemenin sırrı, uzun süre  renkli ve yeşil kalmasını sağlamamızda yatar. Bitki düzenlemeleri bahçeyi canlandırır, bahçeye şeklini ve dokusunu verir, bitkilerin  kullanımıyla ilgili farklı fikirler bahçenin değişik hallere bürünmesini sağlar.

 

Bahçemizde oluşturduğumuz tarh alanlarına, bir arada çiçeklenen bitkiler diktiğimiz de bahçemiz bir ay kadar güzel kalacaktır, oysa planlama yaparken sadece çiçeklendiğinde hoş görünen bitkileri değil kendiliğinden güzel duran bitkileri de işin içine katmamız gerekir. Ayrıca farklı mevsimlerde çiçeklenen bitkilerde kullanırsak bahçeye hoş bir hava katmış oluruz. Peyzaj tasarımında her dem yeşil bitkiler önemli bir yer tutar. Her dem yeşil bitkiler bahçenin yapısına göre tozu, rüzgarı, sesi önleyecek şekilde bahçenin sınırını oluşturmasının yanında bahçe için kış giysisi görevini de görürler. 

 

Peyzaj tasarım yaparken farklı formlarda kullandığımız her dem yeşil bitkiler, kış aylarında da bahçemiz den aynı zevki almamızı sağlar.

 

Sonbaharda çiçeklenen Bitkileri de Unutmamak Gerekir..! 

 

Sonbaharda yapraklar çiçekler kadar güzel görünebilir ama araya birkaç sonbaharda çiçeklenen bitkiler eklemekten zarar gelmez. Bu sayede yaz sonunda açan iyi yerleştirilmiş çiçekler yazı uzatırlar. Renkli ağaç kabukları ve dalları da görmezlikten gelemeyiz, kışın güneşli bir günde farklı dokularla düzeni korurlar.

 

BAHÇE  BAKIMI

Bahçe Bakım Planlama 

 

Peyzaj Projenizi her ne kadar az zaman harcayarak, iyi neticeler alacağınız şekilde uygulamış  olsak ta, keyifli anlar yaşayacağınız bahçenizde, bitkilerinizin formlarını koruyabilmeleri ve sağlıklı yaşayabilmeleri için, bahçenin ihtiyaçları olan bakımı yapmamız gerekir.

 

Uygulama bittikten sonra bahçenize diktiğimiz bitkilerle ilgili bir şablon oluştururuz. Hangi bitkiye hangi zamanda nasıl bir bakım gerektiğini detaylıca belirtiriz.

 

Böylece bahçe bakımınızı, sizin de kontrol edebileceğiniz basit bir hale getiririz.